Bizden Haberler

Konut Projelerini Yabancılar Ayakta Tutuyor

Akzirve Gayrimenkul’ün Bahçeşehir’de yükselen Strada projesinde şu ana kadar satılan bini aşkın konutun yarısını yabancılar satın aldı. Geçen yıl Ağustos ayında yaşanan kur atağından sonra yabancılar, markalı projelere yerli alıcılardan daha fazla ilgi gösteriyor.

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul şirketlerinden Akzirve Gayrimenkul, projelerine devam ediyor. İstanbul’daki ‘Kartal Pega’ projesinden sonra Bahçeşehir’de 2016 yılının sonunda Strada projesine başlayan Akzirve Gayrimenkul, projenin ilk etabının satışlarını yüzde 95 oranında tamamladı. Bu kapsamda 747 konutun teslimine başlayan Akzirve Gayrimenkul, projenin ikinci aşaması olan Strada Plus’ı ise 2020 yılında tamamlamayı planlıyor.

Akzirve Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Müftüoğlu, gelişim aşamasında olmasına rağmen, daha estetik ve daha planlı bir yerleşim planlamasına sahip olan Bahçeşehir’in büyümesini sürdürdüğüne dikkat çekti. Bahçeşehir bölgesine, özellikle şehirden kaçma isteği duyan beyaz yakalı ve şehir profesyonelinin yoğun ilgi gösterdiğini kaydeden Abdullah Müftüoğlu, “Bunun yanı sıra alışveriş, gezi, doğal alanlar ve parklarıyla da Bahçeşehir tercih edilen bir bölge haline geldi” dedi.

2.300 konutluk proje

Strada Projesi ile İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri olan Bahçeşehir’e yeni bir yaşam şekli sunacaklarını belirten Abdullah Müftüoğlu, “İtalyanca’da cadde anlamına gelen Strada projemiz 3 etaptan oluşuyor.

İlk etabımız Strada’da 747 konuttun satışını yüzde 95 oranında tamamlayarak, teslimlere başladık. Tüm etapları tamamlandığında 2300 konuta ulaşacağımız Strada Projesi’nde ilk etapta Temmuz ayı itibariyle yaşam başlayacak” dedi. Projeden konut alanların yüzde 90’ının oturum amaçlı ev aldığını dile getiren Müftüoğlu, “İnşaat maliyetleri 2016’ya göre epey yükseltti. Piyasa şartları gereği maliyetleri birebir konutlara yansıtmıyoruz. Projeden konut alanların yarısı yabancı” şeklinde konuştu. Geçen yıl Ağustos ayında yaşanan kur atağından sonra projeden konut alanların çoğunun yabancı olduğu, yerli alıcıların da son dönemde projeye yoğun ilgi gösterdiği ifade edildi. Projede metrekare fiyatları ise ortalama 7 bin TL.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ BİZE ULAŞIN GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME